Hindistan Cevizli Yulaf

İKEA'nın bu basit ama güzel tatlısını İKEA'ya yolum her düştüğünde alıyorum. Sanırım bütün dünyaki İKEA'larda var. Çikolata kaplamasıyla birlikte harika bir tada sabip bence. Çok özel olmasa da buraya ekleme kararı aldım. Fotoğraftaki Almanya İKEA'dan.

Ülke: Almanya
Değerlendirmem: 5/5
İKEA Hindistan Cevizli Yulaf

 

Churros

Çıtır çıtır, mis gibi kokan güzel bir tatlı. Kızarmış hamur normalde tatsız, bu nedenle genelde pudra şekeri ile satılıyor. Ama benim vazgeçilmezim nutellalı olan. Karamel de ayrı bir tat katmış. Tam bir kalori deposu ama öyle bir kokusu var ki, hayır demek imkansız. İyi kızarmış olanları tavsiye ederim. Farklı çikolatalar veya şekerler ile de satılıyor. Ben Hollanda'da yedim, kökeni İspanyaymış.

Ülke: İspanya
Değerlendirmem: 5/5
Churros

 

Ovos Moles (Yumuşak Yumurta)

Yumurta sarısından yapılan bir tatlı. İç kısmı yumuşak. Kabuk kısmı ince ve çıtır. Biraz şekerli, o nedenle yumurta sarısı olduğunu anlamakta zorlanabilirsiniz :)

Ülke: Aveiro, Portekiz
Değerlendirmem: 4/5
ovos moles

 

Ananas Keki (Sunny Hills)

Yumuşacık kek, içinde reçelimsi bir ananas katmanı, muhteşem bir koku. Bugün kadar yediğim en güzel keklerden birisi. Bütün ömrüm boyunca bu keki bıkmadan yiyebilirim. Görürseniz kutu kutu alın, bana da gönderebilirseniz çok sevinirim :)

Ülke: Japonya
Değerlendirmem: 5/5